Knihovna Ústí nad Labem 9.5.2023

Konečně se předškoláci sešli a jeli jsme na další plánovaný výlet do knihovny v Ústí nad Labem. Jako vždy jsme jeli vlakem, dbali jsme na bezpečnost a v Ústí n.L. jsme vzorně přecházeli přes silnici. V knihovně na nás čekala knihovnice Veronika, která nám připravila pěkné překvapení. Hledali jsme barevná peříčka, která patřila pohádkovému vlkovi. Ten v knihovně bydlí a vždycky jim vyvede nějakou lumpárnu. Třeba, vymění knížky v regálech, občas prý vytrhne i list, ale to víme, že se u knížek nedělá, ale také prý hodně rád čte. Vlka jsme si vybarvili a polepili kouzelnými peříčky. Ukázali jsme, že se na práci dokážeme soustředit a dohodnout se s kamarádem, co kdo udělá. Na závěr jsme si prohlédli celé dětské oddělení, prolistovali jsme si knihy, které se nám líbili a rozloučili se s paní Veronikou. Cestou na vlak jsme si prohlédli farmářské trhy, poznávali jsme rostliny, ovoce a zeleninu. Výlet se nám moc líbil a těšíme se na sportovní dopoledne ve školce v Lovosicích, kde poměříme sportovní síly s jinými předškoláky.