Dravci, ara a kouzelník

Dnes jsme měli ve školce úžasnou návštěvu. Přijel pan Burghauser, aby nám představil několik svých ptačích kamarádů, hlavně dravců. Děti si každého ptáka mohly pohladit, dozvěděly se, jak se každý druh jmenuje, čím se živí, čím je zajímavý, jestli ho můžeme potkat u nás v přírodě … Zjistily tak, že Kalous ušatý s Poštolkou obecnou, jsou úplně běžní ptáci v našem kraji, za to Sokola stěhovavého nebo Kanára domácího nezahlédneme ve volné přírodě skoro vůbec. Největším dravcem byl Orel skalní – Pipi, který už se v naší zemi vůbec nevyskytuje. Největší úspěch měl papoušek Bertík, což je nejznámější druh Ara ararauna. Děti se s ním mohly vyfotit, Bertík jim dělal různé alotrie, jako sundavání čepice, sponek, nebo povídání do ouška. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, někteří z nás překonali svůj strach a za odměnu jim pan Burghauser předvedl ještě několik kouzel a triků. Ještě teď s dětmi přemýšlíme, jak některá z nich dokázal. Bylo to úžasné dopoledne.

2.4. -Zajíčkovo překvapení - poklad od zajíčka v MŠ - děti si najdou krabičku se svou značkou a spln...

Akce na březen

28.3. - "Zelený čtvrtek" - projekt v MŠ, tento den, by měly děti mít na sobě něco zeleného