Indiánská vesnička |Rosehill

29.5.2024 jsme se vydali za indiány do vesničky Růžová. Cesta autobusem nám rychle utekla, nastříkali jsme se repelentem a mohli jsme se vydat na představení. Nejdříve nám náčelník pověděl vše o indiánech – odkud jsou, jak se nazývá jejich obydlí, kde žili, co jedli apod. Pak už jsme se vydali na prohlídku vesnice. V tee-pee jsme si prohlédli indiánské hračky, oblečení, hudební nástroje, předměty denní potřeby a dokonce i zbraně. Snědli jsme si svačiny, vyrobili jsme si náramky z kůže, indiánské dcery Zelená ještěrka a Rychlá sojka dětem namalovaly na obličeje válečné malování a už nás čekalo divadlo. Během příběhu jsme se naučili indiánské seznamovací písně, Orlí a Hadí tanec a dozvěděli jsme se, jak se loví bizon nebo kde se získávají pera na čelenky. Po obědě si děti chvíli pohrály a pak už jsme se vydali na cestu do školky. Výlet jsme si všichni moc užili.

AKCE NA ŘÍJEN

16.10.  - SOVY - EVVO vzdělávací program hrazený z OP JAK22.10. - Veselá věda - Lidské smysly ...