Pochop přírodu - ZVÍŘECÍ OBLUDKY

Zvířecí obludky – vzdělávací program se zvířátky 27.3.2023 k nám přijel pan Procházka, aby nám představil zvláštní zvířátka, která můžeme najít po celém světě. Pověděl nám samé zajímavosti ze zvířecího světa (barevná zvířata jsou jedovatá, nenápadná zvířátka se maskují, jak vznikají legendy aj.). Řekl nám nejdůležitější pravidlo: „ Zvířátka, i když jsou třeba ošklivá nebo divná, nejsou zlá. Když se k nim budeme chovat hezky, nic nám neudělají.“ Některá z nich, přivezl dokonce do školky. A to si také děti dneska ověřily. Mohly si sáhnout na strašilku, sklípkana, gekončíka, ropuchu a hroznýše královského Karla. Zjistily tak, že hadi nejsou slizcí, sklípkani nikoho hned nekousnou a vlastně trochu na ruce šimrají, hrozně rychle běhají, gekončíci si ukládají tukové zásoby do ocásku a mají hrubou kůži, protože žijí na poušti aj. Děti byly moc statečné, některé překonaly svůj strach a tento vzdělávací program je moc bavil. Vzdělávací program byl hrazen z OP JAK.